Natĺkacie hmoždinky SM
TECHNICKÉ INFORMÁCIE VÝROBKU SM
SM - NATĹKACIE HMOŽDINKY SO ZÁPUSTNÝM LÍMCOM A SKRUTKOU SO ZÁPUSTNOU HLAVOU
Natĺkacia sada SM/SMN obsahuje polyetylénové alebo polyamidové puzdro /hmoždinku/ a skrutka so zápustnou hlavou s galvanickým povlakom alebo neelektrolytickym povlakom zo zinkových vločiek. Tieto natĺkacie hmoždinky sú určené na upevňovanie prvkov z dreva a na báze dreva, upevnenie podlahových líšt, sadrokartónových konštrukcii a pod. Zväčšený priemer hlavy zaisťuje oveľa lepšiu priľnavosť k inštalovaným prvky a zápustná časť poskytuje spoľahlivú inštaláciu a eliminuje poškodenie skrutky pri montáži.
Typy podkladov, na ktoré je možné inštalovať natĺkacie hmoždinky SM/SMN:
-
Normálny betón (kategória použitia A)
-
Masívne murivo (použitie kategórie B)
-
Duté alebo dierované murivo (kategória použitia C)
-
Betón z ľahkého kameniva (kategória použitia D)
-
Autoklávovaný pórobetón (kategória použitia E)
Spôsob montáže:
1. Môžu sa použiť iba originálne natĺkacie hmoždinky dodané výrobcom
2. Pred inštaláciou identifikujte substrát, do ktorého bude natĺkacia hmoždinka inštalovaná a porovnajte zaťaženie, ktoré hmoždinkaa unesie, s hodnotami odporu uvedené v produktovom liste alebo európskom technickom posúdení, ktorý je uvedená na stránke výrobcu
3. Zvoľte primeranú dĺžku hmoždinky tak, aby dilatačná zóna bola v konštrukčnom materiáli steny (hrúbka upevňovaného prvku zodpovedá max. použiteľná dĺžka hmoždinky – tfix)
4. Použite správnu metódu vŕtania podľa typu podkladu (diery v murovanom podklade z autoklávovaných pórobetónových tvárnic treba vŕtať pomocou vŕtačky bez príklepu)
5. Priemer vyvŕtaných otvorov by mal zodpovedať priemeru použitých hmoždiniek
6. Vyvŕtané otvory v podkladoch z plných materiálov by mali byť hlbšie o min. 10 mm v porovnaní s hĺbkou kotvenia hmoždinky
7. Vyčistite otvory v pevných materiáloch vrtov pohybom vŕtačky tam a späť pri zníženej rýchlosti
8. Potom vložte hmoždinku do vyvŕtaného otvoru a zaskrutkujte skrutku, kým úplne neprenikne do objímky